Gioseni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gioseni
Komunë
Vendndodhja
Gioseni is located in Rumania
Gioseni
Gioseni

Koordinatat: 46°16′0″V 26°37′0″L / 46.26667°V 26.61667°L / 46.26667; 26.61667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 4100 [1] banorë
Koordinatat 46° 16′ 0″ Veri

26° 37′ 0″ Lindje

Gioseni është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 4100 banorësh. Komuna është e formuar nga vetëm një fshat.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)