Corbasca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Corbasca
Komunë
Vendndodhja
Corbasca is located in Rumania
Corbasca
Corbasca

Koordinatat: 46°34′0″V 27°18′0″L / 46.56667°V 27.30000°L / 46.56667; 27.30000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34,72 [1] km2
Popullsia 5792 [2] banorë
Nr. fshatrave 7
Fshatrat Băcioiu, Corbasca, Marvila, Pogleţ, Rogoaza, Scărişoara, Vâlcele
Koordinatat 46° 34′ 0″ Veri

27° 18′ 0″ Lindje

Corbasca është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 5792 banorësh dhe sipërfaqe 34,72 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Băcioiu, Corbasca, Marvila, Pogleţ, Rogoaza, Scărişoara, Vâlcele.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)