Jump to content

Corbasca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Corbasca
Popullsia
 • Gjithsej5.792

Corbasca është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 5792 banorësh dhe sipërfaqe 34,72 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Băcioiu, Corbasca, Marvila, Pogleţ, Rogoaza, Scărişoara, Vâlcele.