Săuceşti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Săuceşti
Komunë
Vendndodhja
Săuceşti is located in Rumania
Săuceşti
Săuceşti

Koordinatat: 46°37′V 26°56′L / 46.617°V 26.933°L / 46.617; 26.933

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 4780 [1] banorë

Săuceşti është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 4780 banorësh dhe sipërfaqe km². Komuna është formuar nga bashkimi i fshatrave: .

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)