Nicolae Bălcescu (Bacău)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nicolae Bălcescu (Bacău)
Komunë
Vendndodhja
Nicolae Bălcescu (Bacău) is located in Rumania
Nicolae Bălcescu (Bacău)
Nicolae Bălcescu (Bacău)

Koordinatat: 46°55′0″V 26°55′0″L / 46.91667°V 26.91667°L / 46.91667; 26.91667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 54,63 [1] km2
Popullsia 9.388 [2] banorë
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Buchila, Galbeni, Lărguţa, Nicolae Balcescu, Valea Seacă
Koordinatat 46° 55′ 0″ Veri

26° 55′ 0″ Lindje

Nicolae Bălcescu (Bacău) është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 9.388 banorësh dhe sipërfaqe 54,63 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Buchila, Galbeni, Lărguţa, Nicolae Balcescu, Valea Seacă.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)