Luizi-Călugăra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Luizi-Călugăra
Komunë
Vendndodhja
Luizi-Călugăra is located in Rumania
Luizi-Călugăra
Luizi-Călugăra

Koordinatat: 46°32′0″V 26°50′0″L / 46.53333°V 26.83333°L / 46.53333; 26.83333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31,63 [1] km2
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Luizi-Călugăra dhe Osebiţi
Koordinatat 46° 32′ 0″ Veri

26° 50′ 0″ Lindje

Luizi-Călugăra është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 5.319 banorësh dhe sipërfaqe 31,63 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Luizi-Călugăra dhe Osebiţi.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)