Negri (Bacău)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Negri (Bacău)
Komunë
Vendndodhja
Negri (Bacău) is located in Rumania
Negri (Bacău)
Negri (Bacău)

Koordinatat: 46°42′0″V 26°58′0″L / 46.70000°V 26.96667°L / 46.70000; 26.96667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 39,00 [1] km2
Popullsia 2.926 [2] banorë
Nr. fshatrave 6
Fshatrat Brad, Călineşti, Mâgla, Negri, Poiana, Ursuaia
Koordinatat 46° 42′ 0″ Veri

26° 58′ 0″ Lindje

Negri (Bacău) është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 2.926 banorësh dhe sipërfaqe 39,00 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Brad, Călineşti, Mâgla, Negri, Poiana, Ursuaia.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)