Faraoani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Faraoani
Komunë
Vendndodhja
Faraoani is located in Rumania
Faraoani
Faraoani

Koordinatat: 45°43′0″V 27°03′0″L / 45.71667°V 27.05000°L / 45.71667; 27.05000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 38,92 [1] km2
Popullsia 5554 [2] banorë
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Faraoani dhe Valea Mare
Koordinatat 45° 43′ 0″ Veri

27° 03′ 0″ Lindje

Faraoani është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 5554 banorësh dhe sipërfaqe 38,92 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Faraoani dhe Valea Mare.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)