Coloneşti (Bacău)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Coloneşti (Bacău)
Komunë
Vendndodhja
Coloneşti (Bacău) is located in Rumania
Coloneşti (Bacău)
Coloneşti (Bacău)

Koordinatat: 46°34′0″V 27°18′0″L / 46.56667°V 27.30000°L / 46.56667; 27.30000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44.68 [1] km2
Popullsia 2229 [2] banorë
Nr. fshatrave 6
Fshatrat Călini, Coloneşti, Sâu Nou, Spria, Valea Mare, Zapodia
Koordinatat 46° 34′ 0″ Veri

27° 18′ 0″ Lindje

Coloneşti (Bacău) është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 2229 banorësh dhe sipërfaqe 44.68 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Călini, Coloneşti, Sâu Nou, Spria, Valea Mare, Zapodia.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)