Agăș

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Agăş)
Jump to navigation Jump to search
Agăș
Komunë
Vendndodhja
Agăș is located in Rumania
Agăș
Agăș

Koordinatat: 46°29′0″V 26°13′0″L / 46.48333°V 26.21667°L / 46.48333; 26.21667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 210.40 [1] km2
Popullsia 6787 [2] banorë
Nr. fshatrave 8
Fshatrat Agăș, Beleghet, Coșnea, Cotumba, Diaconești, Goiasa, Preluci, Sulța
Koordinatat 46° 29′ 0″ Veri

26° 13′ 0″ Lindje

Agăș është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 6787 banorësh dhe sipërfaqe 210.40 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 8 fshatrave: Agăș, Beleghet, Coșnea, Cotumba, Diaconești, Goiasa, Preluci, Sulța.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)