Mănăstirea Caşin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mănăstirea Caşin
Komunë
Vendndodhja
Mănăstirea Caşin is located in Rumania
Mănăstirea Caşin
Mănăstirea Caşin

Koordinatat: 46°12′0″V 26°45′0″L / 46.20000°V 26.75000°L / 46.20000; 26.75000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 243,27 [1] km2
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Lupeşti, Mănăstirea Caşin, Pârvuleşti, Scutaru
Koordinatat 46° 12′ 0″ Veri

26° 45′ 0″ Lindje

Mănăstirea Caşin është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 5.561 banorësh dhe sipërfaqe 243,27 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Lupeşti, Mănăstirea Caşin, Pârvuleşti, Scutaru.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)