Roşiori (Bacău)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Roşiori (Bacău)
Komunë
Vendndodhja
Roşiori (Bacău) is located in Rumania
Roşiori (Bacău)
Roşiori (Bacău)

Koordinatat: 46°43′0″V 27°5′0″L / 46.71667°V 27.08333°L / 46.71667; 27.08333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 45,75 [1] km2
Popullsia 2,284 [2] banorë
Nr. fshatrave 6
Fshatrat Neguşeni, Misihăneşti, Roşiori, Poieni, Valea Mare, Valea Mică
Koordinatat 46° 43′ 0″ Veri

27° 5′ 0″ Lindje

Roşiori (Bacău) është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 2,284 banorësh dhe sipërfaqe 45,75 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Neguşeni, Misihăneşti, Roşiori, Poieni, Valea Mare, Valea Mică.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)