Măgura (Bacău)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Măgura (Bacău)
Komunë
Vendndodhja
Măgura (Bacău) is located in Rumania
Măgura (Bacău)
Măgura (Bacău)

Koordinatat: 45°36′0″V 26°44′0″L / 45.60000°V 26.73333°L / 45.60000; 26.73333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13,55 [1] km2
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Crihan, Dealu Mare, Măgura, Sohodol
Koordinatat 45° 36′ 0″ Veri

26° 44′ 0″ Lindje

Măgura (Bacău) është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 4.475 banorësh dhe sipërfaqe 13,55 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Crihan, Dealu Mare, Măgura, Sohodol.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)