Valea Seacă (Bacău)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Valea Seacă
Komunë
Vendndodhja
Valea Seacă is located in Rumania
Valea Seacă
Valea Seacă

Koordinatat: 46°14′V 27°2′L / 46.233°V 27.033°L / 46.233; 27.033

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.00 [1] km2
Popullsia 4130 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 607660
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Cucova e Valea Seacă

Valea Seacă është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 4130 banorësh dhe sipërfaqe 23.00 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Cucova e Valea Seacă.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)