Tamaşi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tamaşi
Komunë
Vendndodhja
Tamaşi is located in Rumania
Tamaşi
Tamaşi

Koordinatat: 46°29′V 26°59′L / 46.483°V 26.983°L / 46.483; 26.983

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.87 [1] km2
Popullsia 3249 [2] banorë
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Chetriş, Furnicari, Tamaşi

Tamaşi është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 3249 banorësh dhe sipërfaqe 31.87 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Chetriş, Furnicari, Tamaşi.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)