Dămieneşti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dămieneşti
Popullsia
 • Gjithsej1.921

Dămieneşti është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 1921 banorësh dhe sipërfaqe 40,00 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Călugareni, Damieneşti, Drăgeşti, Pădureni.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]