Pânceşti (Bacău)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pânceşti (Bacău)
Komunë
Vendndodhja
Pânceşti (Bacău) is located in Rumania
Pânceşti (Bacău)
Pânceşti (Bacău)

Koordinatat: 46°13′0″V 27°4′0″L / 46.21667°V 27.06667°L / 46.21667; 27.06667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 70,36 [1] km2
Popullsia 4.353 [2] banorë
Nr. fshatrave 9
Fshatrat Motoc, Dieneţ, Fulgeriş, Pânceşti, Petreşti, Soci, Chilia Benei, Fundu Vaii, Dienet Deal
Koordinatat 46° 13′ 0″ Veri

27° 4′ 0″ Lindje

Pânceşti (Bacău) është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 4.353 banorësh dhe sipërfaqe 70,36 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 9 fshatrave: Motoc, Dieneţ, Fulgeriş, Pânceşti, Petreşti, Soci, Chilia Benei, Fundu Vaii, Dienet Deal.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)