Berzunţi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Berzunţi
Komunë
Vendndodhja
Berzunţi is located in Rumania
Berzunţi
Berzunţi

Koordinatat: 46°24′0″V 26°38′0″L / 46.40000°V 26.63333°L / 46.40000; 26.63333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 5380 [1] banorë
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Berzunţi, Buda dhe Dragomi
Koordinatat 46° 24′ 0″ Veri

26° 38′ 0″ Lindje

Berzunţi është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 5380 banorësh. Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Berzunţi, Buda dhe Dragomi.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)