Dofteana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dofteana
Komunë
Vendndodhja
Dofteana is located in Rumania
Dofteana
Dofteana

Koordinatat: 46°19′0″V 26°31′0″L / 46.31667°V 26.51667°L / 46.31667; 26.51667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 11 201 [1] banorë
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Cucuieţi, Dofteana, Hăgheac, Larga, Ştefan cel Mare
Koordinatat 46° 19′ 0″ Veri

26° 31′ 0″ Lindje

Dofteana është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 11 201 banorësh dhe sipërfaqe km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Cucuieţi, Dofteana, Hăgheac, Larga, Ştefan cel Mare.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)