Iteşti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Iteşti
Komunë
Vendndodhja
Iteşti is located in Rumania
Iteşti
Iteşti

Koordinatat: 46°39′0″V 26°52′0″L / 46.65000°V 26.86667°L / 46.65000; 26.86667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36,20 [1] km2
Popullsia 1.509 [2] banorë
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Ciumaşi, Dumbrava, Făgeţel, Iteşti
Koordinatat 46° 39′ 0″ Veri

26° 52′ 0″ Lindje

Iteşti është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 1.509 banorësh dhe sipërfaqe 36,20 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Ciumaşi, Dumbrava, Făgeţel, Iteşti.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)