Jump to content

Orbeni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Orbeni
Popullsia
 • Gjithsej4,081

Orbeni është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 4.081 banorësh dhe sipërfaqe ? km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Orbeni dhe Scurta.