Orbeni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Orbeni
Komunë
Vendndodhja
Orbeni is located in Rumania
Orbeni
Orbeni

Koordinatat: 46°17′0″V 27°1′0″L / 46.28333°V 27.01667°L / 46.28333; 27.01667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja ? [1] km2
Popullsia 4.081 [2] banorë
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Orbeni dhe Scurta
Koordinatat 46° 17′ 0″ Veri

27° 1′ 0″ Lindje

Orbeni është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 4.081 banorësh dhe sipërfaqe ? km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Orbeni dhe Scurta.

Referimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)