Huruieşti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Huruieşti
Komunë
Vendndodhja
Huruieşti is located in Rumania
Huruieşti
Huruieşti

Koordinatat: 46°16′0″V 27°15′0″L / 46.26667°V 27.25000°L / 46.26667; 27.25000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 2 767 [1] banorë
Nr. fshatrave 7
Fshatrat Căpoteşti, Floreşti, Fundoaia, Huruieşti, Ocheni, Perchiu dhe Prădaiş
Koordinatat 46° 16′ 0″ Veri

27° 15′ 0″ Lindje

Huruieşti është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 2 767 banorësh dhe sipërfaqe ?km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Căpoteşti, Floreşti, Fundoaia, Huruieşti, Ocheni, Perchiu dhe Prădaiş.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)