Plopana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Plopana
Komunë
Vendndodhja
Plopana is located in Rumania
Plopana
Plopana

Koordinatat: 46°41′0″V 27°13′0″L / 46.68333°V 27.21667°L / 46.68333; 27.21667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3,438 [1] km2
Popullsia ? [2] banorë
Nr. fshatrave 9
Fshatrat Budeşti, Dorneni, Fundu Tutovei, Iţcani, Plopana, Rusenii Răzeşti, Rusenii de Sus, Străminoasa dhe Ţâgâra.
Koordinatat 46° 41′ 0″ Veri

27° 13′ 0″ Lindje

Plopana është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej ? banorësh dhe sipërfaqe 3,438 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 9 fshatrave: Budeşti, Dorneni, Fundu Tutovei, Iţcani, Plopana, Rusenii Răzeşti, Rusenii de Sus, Străminoasa dhe Ţâgâra.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)