Urecheşti (Bacău)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Urecheşti
Komunë
Vendndodhja
Urecheşti is located in Rumania
Urecheşti
Urecheşti

Koordinatat: 46°8′V 27°5′L / 46.133°V 27.083°L / 46.133; 27.083

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 61.40 [1] km2
Popullsia 3931 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 607655
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Cornîţel, Lunca Dochiei, Satu-Nou, Slobozia, Urecheşti

Urecheşti është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 3931 banorësh dhe sipërfaqe 61.40 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Cornîţel, Lunca Dochiei, Satu-Nou, Slobozia, Urecheşti.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)