Horgeşti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Horgeşti
Komunë
Vendndodhja
Horgeşti is located in Rumania
Horgeşti
Horgeşti

Koordinatat: 46°26′0″V 27°4′0″L / 46.43333°V 27.06667°L / 46.43333; 27.06667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 54,70 [1] km2
Nr. fshatrave 7
Fshatrat Bazga, Galeri, Horgeşti, Mărăscu, Răcătău, Recea, Sohodor
Koordinatat 46° 26′ 0″ Veri

27° 4′ 0″ Lindje

Horgeşti është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 4 867 banorësh dhe sipërfaqe 54,70 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Bazga, Galeri, Horgeşti, Mărăscu, Răcătău, Recea, Sohodor.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)