Jump to content

Sascut

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Sascut
Popullsia
 • Gjithsej10.241

Sascut është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 10,241 banorësh dhe sipërfaqe 107,84 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Bereşti, Conţeşti, Pânceşti, Sascut Sat, Sascut Târg, Schineni.