Prăjeşti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Prăjeşti
Komunë
Vendndodhja
Prăjeşti is located in Rumania
Prăjeşti
Prăjeşti

Koordinatat: 46°30′0″V 26°31′0″L / 46.50000°V 26.51667°L / 46.50000; 26.51667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja ? [1] km2
Popullsia 2,617 [2] banorë
Koordinatat 46° 30′ 0″ Veri

26° 31′ 0″ Lindje

Prăjeşti është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 2,617 banorësh dhe sipërfaqe ? km².

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)