Jump to content

Bereşti-Tazlău

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Bereşti-Tazlău
Popullsia
 • Gjithsej5.805

Bereşti-Tazlău është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 5805 banorësh dhe sipërfaqe 68.00 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Bereşti-Tazlău, Boşoteni, Enăcheşti, Prisaca, Romăneşti, Tescani, Turluianu.