Bereşti-Tazlău

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bereşti-Tazlău
Komunë
Vendndodhja
Bereşti-Tazlău is located in Rumania
Bereşti-Tazlău
Bereşti-Tazlău

Koordinatat: 46°28′0″V 26°40′0″L / 46.46667°V 26.66667°L / 46.46667; 26.66667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 68.00 [1] km2
Popullsia 5805 [2] banorë
Nr. fshatrave 7
Fshatrat Bereşti-Tazlău, Boşoteni, Enăcheşti, Prisaca, Romăneşti, Tescani, Turluianu
Koordinatat 46° 28′ 0″ Veri

26° 40′ 0″ Lindje

Bereşti-Tazlău është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 5805 banorësh dhe sipërfaqe 68.00 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Bereşti-Tazlău, Boşoteni, Enăcheşti, Prisaca, Romăneşti, Tescani, Turluianu.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)