Scorţeni (Bacău)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Scorţeni
Komunë
Vendndodhja
Scorţeni is located in Rumania
Scorţeni
Scorţeni

Koordinatat: 46°33′V 26°39′L / 46.550°V 26.650°L / 46.550; 26.650

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44.58 [1] km2
Popullsia 3146 [2] banorë
Nr. fshatrave 6
Fshatrat Bogdăneşti, Grigoreni, Floreşti, Scorteni, Şerpeni, Stejaru.

Scorţeni është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 3146 banorësh dhe sipërfaqe 44.58 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Bogdăneşti, Grigoreni, Floreşti, Scorteni, Şerpeni, Stejaru..

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)