Glăvăneşti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Glăvăneşti
Komunë
Vendndodhja
Glăvăneşti is located in Rumania
Glăvăneşti
Glăvăneşti

Koordinatat: 46°15′0″V 27°22′0″L / 46.25000°V 27.36667°L / 46.25000; 27.36667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 64,23 [1] km2
Popullsia 3 571 [2] banorë
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Frumuşelu, Muncelu, Glăvăneşti, Putredeni, Razeşu
Koordinatat 46° 15′ 0″ Veri

27° 22′ 0″ Lindje

Glăvăneşti është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 3 571 banorësh dhe sipërfaqe 64,23 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Frumuşelu, Muncelu, Glăvăneşti, Putredeni, Razeşu.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)