Jump to content

Răchitoasa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Răchitoasa
Popullsia
 • Gjithsej4.960

Răchitoasa është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 4,960 banorësh dhe sipërfaqe 117,23 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 15 fshatrave: Barcana, Bucşa, Buda, Burdusaci, Dănăila, Dumbrava, Farcasa, Fundătura, Hăghiac, Magazia, Moviliţa, Oprişeşti, Putini, Răchitoasa, Tochilea.