Parava

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Parava
Komunë
Vendndodhja
Parava is located in Rumania
Parava
Parava

Koordinatat: 46°18′0″V 27°0′0″L / 46.30000°V 27.00000°L / 46.30000; 27.00000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja ? [1] km2
Popullsia 3.464 [2] banorë
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Drăguşani, Parava, Rădoaia dhe Teiuş
Koordinatat 46° 18′ 0″ Veri

27° 0′ 0″ Lindje

Parava është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 3.464 banorësh dhe sipërfaqe ? km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Drăguşani, Parava, Rădoaia dhe Teiuş.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)