Mărgineni (Bacău)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mărgineni (Bacău)
Population
 • Total?

Mărgineni (Bacău) është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej ? banorësh dhe sipërfaqe 9.160 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 8 fshatrave: Baraţi (Barát), Luncani (Lunkány), Mărgineni, Pădureni, Podiş, Poiana, Trebeş (Terebes) dhe Valea Budului.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]