Mărgineni (Bacău)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mărgineni (Bacău)
Komunë
Vendndodhja
Mărgineni (Bacău) is located in Rumania
Mărgineni (Bacău)
Mărgineni (Bacău)

Koordinatat: 45°43′0″V 25°3′0″L / 45.71667°V 25.05000°L / 45.71667; 25.05000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.160 [1] km2
Popullsia ? [2] banorë
Nr. fshatrave 8
Fshatrat Baraţi (Barát), Luncani (Lunkány), Mărgineni, Pădureni, Podiş, Poiana, Trebeş (Terebes) dhe Valea Budului
Koordinatat 45° 43′ 0″ Veri

25° 3′ 0″ Lindje

Mărgineni (Bacău) është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej ? banorësh dhe sipërfaqe 9.160 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 8 fshatrave: Baraţi (Barát), Luncani (Lunkány), Mărgineni, Pădureni, Podiş, Poiana, Trebeş (Terebes) dhe Valea Budului.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)