Jump to content

Balcani (Bacău)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Balcani (Bacău)
Popullsia
 • Gjithsej8.161

Balcani (Bacău) është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 8161 banorësh dhe sipërfaqe 112.98 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Balcani, Frumoasa, Ludaşi, Schitu-Frumoasa.