Balcani (Bacău)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balcani (Bacău)
Komunë
Vendndodhja
Balcani (Bacău) is located in Rumania
Balcani (Bacău)
Balcani (Bacău)

Koordinatat: 46°38′0″V 26°33′0″L / 46.63333°V 26.55000°L / 46.63333; 26.55000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 112.98 [1] km2
Popullsia 8161 [2] banorë
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Balcani, Frumoasa, Ludaşi, Schitu-Frumoasa
Koordinatat 46° 38′ 0″ Veri

26° 33′ 0″ Lindje

Balcani (Bacău) është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 8161 banorësh dhe sipërfaqe 112.98 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Balcani, Frumoasa, Ludaşi, Schitu-Frumoasa.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)