Odobeşti (Bacău)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Odobeşti (Bacău)
Komunë
Vendndodhja
Odobeşti (Bacău) is located in Rumania
Odobeşti (Bacău)
Odobeşti (Bacău)

Koordinatat: 45°46′0″V 27°3′0″L / 45.76667°V 27.05000°L / 45.76667; 27.05000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 43,64 [1] km2
Popullsia 2.431 [2] banorë
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Băluşa, Ciutureşti, Odobeşti, Tisa-Silvestri
Koordinatat 45° 46′ 0″ Veri

27° 3′ 0″ Lindje

Odobeşti (Bacău) është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 2.431 banorësh dhe sipërfaqe 43,64 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Băluşa, Ciutureşti, Odobeşti, Tisa-Silvestri.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)