Sănduleni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sănduleni
Komunë
Vendndodhja
Sănduleni is located in Rumania
Sănduleni
Sănduleni

Koordinatat: 46°27′0″V 26°44′0″L / 46.45000°V 26.73333°L / 46.45000; 26.73333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja ? [1] km2
Popullsia 4,479 [2] banorë
Nr. fshatrave 7
Fshatrat Bârzuleşti, Coman, Mateieşti, Sănduleni, Stufu, Tisa and Verşeşti
Koordinatat 46° 27′ 0″ Veri

26° 44′ 0″ Lindje

Sănduleni është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 4,479 banorësh dhe sipërfaqe ? km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Bârzuleşti, Coman, Mateieşti, Sănduleni, Stufu, Tisa and Verşeşti.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)