Jump to content

Sănduleni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Sănduleni
Popullsia
 • Gjithsej4.479

Sănduleni është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 4,479 banorësh dhe sipërfaqe ? km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Bârzuleşti, Coman, Mateieşti, Sănduleni, Stufu, Tisa and Verşeşti.