Solonţ

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Solonţ
Komunë
Vendndodhja
Solonţ is located in Rumania
Solonţ
Solonţ

Koordinatat: 46°33′V 26°31′L / 46.550°V 26.517°L / 46.550; 26.517

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 3841 [1] banorë
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Cucuieţi, Sărata dhe Solonţ

Solonţ është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 3841 banorësh dhe sipërfaqe km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Cucuieţi, Sărata dhe Solonţ.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)