Ungureni (Bacău)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ungureni
Komunë
Vendndodhja
Ungureni is located in Rumania
Ungureni
Ungureni

Koordinatat: 46°33′V 27°8′L / 46.550°V 27.133°L / 46.550; 27.133

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 86.38 [1] km2
Popullsia 3903 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 607645
Nr. fshatrave 7
Fshatrat Bărbăteşti, Bibireşti, Boteşti, Gârla Anei, Ungureni, Viforeni, Zlătari

Ungureni është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 3903 banorësh dhe sipërfaqe 86.38 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Bărbăteşti, Bibireşti, Boteşti, Gârla Anei, Ungureni, Viforeni, Zlătari.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)