Cleja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cleja
Komunë
Vendndodhja
Cleja is located in Rumania
Cleja
Cleja

Koordinatat: 46°25′0″V 26°54′0″L / 46.41667°V 26.90000°L / 46.41667; 26.90000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 54.56 [1] km2
Popullsia 7060 [2] banorë
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Cleja-Klèzse, Somusca-Somosko, Valea Mică-Pakolpatak
Koordinatat 46° 25′ 0″ Veri

26° 54′ 0″ Lindje

Cleja është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 7060 banorësh dhe sipërfaqe 54.56 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Cleja-Klèzse, Somusca-Somosko, Valea Mică-Pakolpatak.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)