Izvoru Berheciului

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Izvoru Berheciului
Komunë
Vendndodhja
Izvoru Berheciului is located in Rumania
Izvoru Berheciului
Izvoru Berheciului

Koordinatat: 46°35′0″V 27°13′0″L / 46.58333°V 27.21667°L / 46.58333; 27.21667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40,40 [1] km2
Popullsia 1.735 [2] banorë
Nr. fshatrave 7
Fshatrat Antoheşti, Baimac, Făghieni, Izvoru Berheciului, Obîrşia, Oţeleşti, Pădureni
Koordinatat 46° 35′ 0″ Veri

27° 13′ 0″ Lindje

Izvoru Berheciului është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 1.735 banorësh dhe sipërfaqe 40,40 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Antoheşti, Baimac, Făghieni, Izvoru Berheciului, Obîrşia, Oţeleşti, Pădureni.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)