Motoşeni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Motoşeni
Komunë
Vendndodhja
Motoşeni is located in Rumania
Motoşeni
Motoşeni

Koordinatat: 46°20′0″V 27°23′0″L / 46.33333°V 27.38333°L / 46.33333; 27.38333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 104,50 [1] km2
Popullsia 3.807 [2] banorë
Nr. fshatrave 13
Fshatrat Bicleşti, Chetreni, Chicerea, Cociu, Cornăţel, Fântânele, Fundătura, Gura Crăieşti, Motoşeni, Poiana, Praja, Rotăria, Şendreşti
Koordinatat 46° 20′ 0″ Veri

27° 23′ 0″ Lindje

Motoşeni është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 3.807 banorësh dhe sipërfaqe 104,50 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 13 fshatrave: Bicleşti, Chetreni, Chicerea, Cociu, Cornăţel, Fântânele, Fundătura, Gura Crăieşti, Motoşeni, Poiana, Praja, Rotăria, Şendreşti.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)