Hemeiuş

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hemeiuş
Komunë
Vendndodhja
Hemeiuş is located in Rumania
Hemeiuş
Hemeiuş

Koordinatat: 46°37′0″V 26°51′0″L / 46.61667°V 26.85000°L / 46.61667; 26.85000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 4387 [1] banorë
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Fântânele, Hemeiuş dhe Lilieci
Koordinatat 46° 37′ 0″ Veri

26° 51′ 0″ Lindje

Hemeiuş është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 4387 banorësh. Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Fântânele, Hemeiuş dhe Lilieci.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)