Ardeoani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ardeoani
Komunë
Vendndodhja
Ardeoani is located in Rumania
Ardeoani
Ardeoani

Koordinatat: 46°32′0″V 26°36′0″L / 46.53333°V 26.60000°L / 46.53333; 26.60000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.51 [1] km2
Popullsia 2520 [2] banorë
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Ardeoani, Dianca, Ilieşti, Leontineşti
Koordinatat 46° 32′ 0″ Veri

26° 36′ 0″ Lindje

Ardeoani është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 2520 banorësh dhe sipërfaqe 27.51 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Ardeoani, Dianca, Ilieşti, Leontineşti.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)