Vultureni (Bacău)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vultureni
Komunë
Vendndodhja
Vultureni is located in Rumania
Vultureni
Vultureni

Koordinatat: 46°24′V 27°17′L / 46.400°V 27.283°L / 46.400; 27.283

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 72.81 [1] km2
Popullsia 2093 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 607665
Nr. fshatrave 17
Fshatrat Bosia, Dădeşti, Dorneni, Ghilăveşti, Godineştii de Jos, Godineştii de Sus, Lichitişeni, Medeleni, Nazărioaia, Reprivăţ, Tomozia, Ţigăneşti, Valea Lupului, Valea Merilor, Valea Salciei dhe Vultureni

Vultureni është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 2093 banorësh dhe sipërfaqe 72.81 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 17 fshatrave: Bosia, Dădeşti, Dorneni, Ghilăveşti, Godineştii de Jos, Godineştii de Sus, Lichitişeni, Medeleni, Nazărioaia, Reprivăţ, Tomozia, Ţigăneşti, Valea Lupului, Valea Merilor, Valea Salciei dhe Vultureni.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)