Letea Veche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Letea Veche
Komunë
Vendndodhja
Letea Veche is located in Rumania
Letea Veche
Letea Veche

Koordinatat: 46°33′0″V 26°57′0″L / 46.55000°V 26.95000°L / 46.55000; 26.95000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40,00 [1] km2
Popullsia 5 657 [2] banorë
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Letea Veche, Holt, Radomireşti, Ruşi Ciutea, Siretu
Koordinatat 46° 33′ 0″ Veri

26° 57′ 0″ Lindje

Letea Veche është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 5 657 banorësh dhe sipërfaqe 40,00 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Letea Veche, Holt, Radomireşti, Ruşi Ciutea, Siretu.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)