Parincea

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Parincea
Komunë
Vendndodhja
Parincea is located in Rumania
Parincea
Parincea

Koordinatat: 46°29′0″V 27°6′0″L / 46.48333°V 27.10000°L / 46.48333; 27.10000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 65,08 [1] km2
Popullsia 3.891 [2] banorë
Nr. fshatrave 10
Fshatrat Barna, Mileştii de Jos, Mileştii de Sus, Năneşti, Năstăseni, Parincea, Poieni, Satu Nou, Văleni, Vladnic
Koordinatat 46° 29′ 0″ Veri

27° 6′ 0″ Lindje

Parincea është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 3.891 banorësh dhe sipërfaqe 65,08 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 10 fshatrave: Barna, Mileştii de Jos, Mileştii de Sus, Năneşti, Năstăseni, Parincea, Poieni, Satu Nou, Văleni, Vladnic.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)