Strugari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Strugari
Komunë
Vendndodhja
Strugari is located in Rumania
Strugari
Strugari

Koordinatat: 46°31′V 26°43′L / 46.517°V 26.717°L / 46.517; 26.717

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 2565 [1] banorë
Nr. fshatrave 6
Fshatrat Cetățuia, Iaz, Nadișa, Petricica, Răchitișu, Strugari

Strugari është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 2565 banorësh dhe sipërfaqe km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Cetățuia, Iaz, Nadișa, Petricica, Răchitișu, Strugari.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)