Tătărăşti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tătărăşti
Komunë
Vendndodhja
Tătărăşti is located in Rumania
Tătărăşti
Tătărăşti

Koordinatat: 46°13′V 27°12′L / 46.217°V 27.200°L / 46.217; 27.200

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 2575 [1] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 607620
Nr. fshatrave 7
Fshatrat Cornii de Jos, Cornii de Sus, Drăgeşti, Gherdana, Giurgeni, Tătărăşti dhe Ungureni

Tătărăşti është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 2575 banorësh dhe sipërfaqe km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Cornii de Jos, Cornii de Sus, Drăgeşti, Gherdana, Giurgeni, Tătărăşti dhe Ungureni.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)