Traian (Bacău)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Traian
Komunë
Vendndodhja
Traian is located in Rumania
Traian
Traian

Koordinatat: 46°38′V 27°2′L / 46.633°V 27.033°L / 46.633; 27.033

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35.80 [1] km2
Popullsia 2952 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 607635
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Bogdăneşti, Hertioana de Jos, Hertioana-Răzeşi, Traian, Zapodia

Traian është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 2952 banorësh dhe sipërfaqe 35.80 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Bogdăneşti, Hertioana de Jos, Hertioana-Răzeşi, Traian, Zapodia.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)