Sărata

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sărata
Komunë
Vendndodhja
Sărata is located in Rumania
Sărata
Sărata

Koordinatat: 46°34′0″V 26°34′0″L / 46.56667°V 26.56667°L / 46.56667; 26.56667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 2,304 [1] banorë
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Bălţata e Sărata
Koordinatat 46° 34′ 0″ Veri

26° 34′ 0″ Lindje

Sărata është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 2,304 banorësh dhe sipërfaqe km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Bălţata e Sărata.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)