Filipeni (Bacău)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Filipeni (Bacău)
Komunë
Vendndodhja
Filipeni (Bacău) is located in Rumania
Filipeni (Bacău)
Filipeni (Bacău)

Koordinatat: 46°31′0″V 27°10′0″L / 46.51667°V 27.16667°L / 46.51667; 27.16667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 73,69 [1] km2
Popullsia 2326 [2] banorë
Nr. fshatrave 8
Fshatrat Bălaia, Brad, Filipeni, Frunteşti, Mărăşti, Pădureni, Slobozia and Valea Boţului
Koordinatat 46° 31′ 0″ Veri

27° 10′ 0″ Lindje

Filipeni (Bacău) është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 2326 banorësh dhe sipërfaqe 73,69 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 8 fshatrave: Bălaia, Brad, Filipeni, Frunteşti, Mărăşti, Pădureni, Slobozia and Valea Boţului.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)